بروزرسانی : 1399/03/04
جستجو
Menu

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد

بیمه سلامت یزد ۳۰ میلیارد تومان بدهی خود را پرداخت کرد

32بازدید
اسفند 27, 1398

 ۳۰ میلیارد تومان از مطالبات مراکز درمانی، پزشکان ، داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های طرف قرارداد این اداره کل پرداخت شد.

محمد دریجانی روز سه شنبه در گفت و گو با ای هینا افزود: مطالبات پزشکان متخصص تا آبان ۹۸ ، داروخانه ها تا آذر ۹۸، بیمارستان های دولتی تا آبان ۹۸ و خصوصی تا مهر ۹۸ پرداخت شد.

وی بدون ذکر اعداد و ارقام تصریح کرد: باقیمانده مطالبات طرف قرارداد هم به زودی پرداخت می شود تا بتوانند ، دارو و لوزام بهداشتی مورد نیاز شهروندان را تامین کنند.

دریجانی از تمهیدات ویژه  در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا( کووید ۱۹)  افزود: تمام سعی ما کاهش بار مراجعه بیمه شدگان به اداره ها و دفاتر پیشخوان طرف قرارداد است، افرادی که تاریخ اعتبار دفترچه بیمه آنها  در بهمن های و یا اسفند تمام می‌شود،دفترچه‌ آنها تا پایان فروردین ۹۹ اعتبار دارد و همه موسسات تشخیصی و درمانی ملزم به پذیرش بیماران و ارائه خدمات هستند.

وی تصریح کرد: عمده داروهایی که نیاز به تمدید و تایید دارد به صورت خودکار برای بیماران تمدید و افراد می‌توانند برای تهیه دارو فقط به داروخانه مراجعه کنند و دیگر نیاز به مراجعه به این اداره کل ندارند.

مدیرکل بیمه سلامت یزد با اشاره به راه اندازی سامانه تلفنی ۱۶۶۶ افزود: پزشکان بیمه سلامت به صورت شبانه روز آماده پاسخگویی به سووال های مردم در رابطه با ویروس کرونا هستند.

وی ادامه داد: این سامانه راهی برای پاسخگویی بهتر به شهروندان در خصوص مسائل مرتبط با بیماری کروناست تا از بار مراجعه حضوری به مراکز درمانی کاسته شود. 

به گفته دریجانی همچنین افرادی که دفترچه بیمه ندارند و به کرونا مبتلا شدند با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کمترین زمان ممکن برای آنها دفترچه صادر می شود.

مدیرکل بیمه سلامت یزد تصریح کرد: شهروندان هرگز از منزل خارج نشوند، این مهمترین روش درمان کرونا در پیشگیری است، اما برخی افراد با رعایت نکردن هشدارها، زنجیره انتقال ویروس را قطع نمی کنند لذا جان خود و اعضای خانواده خود را به خطر می اندازند.

مجموع بیمه شدگان سلامت استان ۳۵۸ هزار نفر اعلام شد.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

print