بروزرسانی : 1400/05/06 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

عضو هیات مدیره انجمن اتیسم ایران:

یکی از ضروری‌ترین نیازهای افراد اتیسم، پوشش بیمه‌ای است

434بازدید
تیر 26, 1400

عضو هیات مدیره انجمن اتیسم ایران گفت: یکی از ضروری‌ترین نیازهای افراد اتیسم و خانواده‌های آنان پوشش بیمه‌ای است، زیرا این افراد هزینه‌های بسیاری دارند و با پوشش بیمه‌ای می‌توان بخشی از هزینه‌ها را کاهش داد که دراین زمینه سازمان بیمه سلامت حمایت‌های خوبی انجام داده است.

سید فوآد محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت درباره حمایت‌های بیمه‌ای انجام شده از افراد اتیسم افزود: اتیسم متوقف نمی‌شود و روند درمانی طولانی مدتی دارد و هزینه‌های مربوطه همواره بر دوش خانواده است. اهمیت این‌که بیمه‌ها به هزینه‌های اتیسم بپردازند بسیار زیاد است.
وی ادامه داد: در زمینه بیمه‌های تکمیلی نیز نیاز داریم که شرکت‌های بیمه‌ای حمایت کنند. برخی از داروهایی که برای افراد اتیسم تجویز می‌شود، قیمت‌های بالایی دارند و موضوع بیمه تکمیلی در این زمینه اهمیت دارد. بیمه یکی از مسائل بسیار حیاتی برای افراد اتیسم محسوب می‌شود.
عضو هیات مدیره انجمن اتیسم ایران بیان کرد: کمک‌های سازمان بیمه سلامت در زمینه حمایت از افراد اتیسم جای قدردانی دارد. مدیرعامل و معاونان سازمان بیمه سلامت در این زمینه از افراد اتیسم حمایت‌های مناسبی انجام دادند و توجه ویژه‌ای به این افراد شد. همچنین در این زمینه پیشنهاداتی از طرف انجمن اتیسم به سازمان بیمه سلامت ارائه شد که مورد موافقت قرار گرفت. امیدواریم در آینده بتوانیم تفاهم نامه‌های بیشتری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بیمه سلامت برای حمایت بیشتر از افراد اتیسم داشته باشیم و حمایت مناسبی که از افراد اتیسم انجام شده، ادامه دار باشد. / ۱۱

 

print