بروزرسانی : 1398/12/04
جستجو
Menu

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد

۳۰ میلیارد تومان از مطالبات مراکز درمانی و پزشکان یزد پرداخت شد

22بازدید
مرداد 19, 1398

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد گفت: طی یک هفته اخیر، بالغ‌بر ۳۰ میلیارد تومان از مطالبات مراکز درمانی، پزشکان، داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های استان یزد پرداخت شد.

محمد دریجانی پیش از ظهر امروز در نشستی خبری به تشریح خدمات درمانی ارائه شده به بیمه شدگان سلامت در استان یزد پرداخت و اظهار داشت: در حال حاضر بالغ بر ۸۰ هزار نفر در استان به طور رایگان زیر پوشش بیمه سلامت هستند.

وی همچنین با اشاره به خدمات الکترونیکی که در راستای تحقق دولت الکترونیک به بیمه شدگان ارائه می شود، افزود: در حال حاضر در شهرستان تفت نسخه بیماران زیر پوشش بیمه سلامت کاملا الکترونیکی صادر می شود.

دریجانی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد پرداخت مطالبات پزشکان، مراکز درمانی و آزمایشگاه‌ها عنوان کرد: در حال حاضر مطالبات پزشکان عمومی تا پایان سال ۹۷ به طور کامل پرداخت شده و تا خردادماه نیز تسویه کامل انجام شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد بیان کرد: مطالبات پزشکان متخصص نیز تا بهمن ماه ۹۷ و خردادماه ۹۸ پرداخت شده و مطالبات دندانپزشکان نیز تا پایان سال ۹۷ به طور کامل تسویه شده است.

وی یادآور شد: مطالبات آزمایشگاه‌ها نیز پرداخت شده و اکنون پرداختها به این مراکز به روز است.

دریجانی ادامه داد مطالبات بیمارستانهای خصوصی تا آبان ماه ۹۷ و بیمارستانهای دولتی و دانشگاهی نیز تا دی ماه ۹۷ و اردیبهشت ۹۸ پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد با اشاره به اینکه بخشی از این بدهی ها در یک هفته اخیر پرداخت شده است، افزود: در یک هفته اخیر ۳۰ میلیارد تومان از مبلغ مطالبات پزشکان، بیمارستانها، مراکز درمانی، آزمایشگاه ها و ... طرف قرارداد با بیمه سلامت در استان یزد پرداخت شده است.

به گزارش مهر، امروز در سازمان بیمه سلامت در تهران به مناسبت روز خبرنگار، نشست خبری برگزار شد که به طور همزمان این نشست در تمام ادارات بیمه سلامت استان‌ها نیز برگزار شد و استانها از طریق ویدئو کنفرانس با یکدیگر ارتباط برقرار کردند.

print